Szkolenia i wydarzenia

START w nieruchomościach - kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami z licencją PFRN

 • 09.04.2021 - godz.

  25.04.2021 - godz.

 • Biuro WSPON, On-line

Adresaci

Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności lub podjęciem pracy w biurze obrotu nieruchomościami. Osoby zainteresowane zdobyciem licencji zawodowej.

Doskonalenia zawodowe

Licencja PFRN

Dostępne miejsca

15

1,845.00 zł
2,030.00 zł
2,337.00 zł
1,845.00 zł
2,030.00 zł
2,337.00 zł

Zaczynasz pracę jako agent nieruchomości? Szukasz praktycznych wskazówek i merytorycznej wiedzy, która pozwoli Ci odnieść sukces w branży?

 

Postaw na dobry Start w Nieruchomościach! Rusza kolejna edycja praktycznego kursu, dzięki któremu zdobędziesz zawodową licencję!

 

Dla kogo jest ten kurs?

 

Polecamy go osobom, które są zainteresowane prowadzeniem działalności lub podjęciem pracy w biurze obrotu nieruchomościami. Zwieńczeniem kursu jest uzyskanie Licencji Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN.

 

Kiedy i jak odbywają się zajęcia?

 

Zajęcia odbywają się równolegle w siedzibie WSPON oraz on-line. Harmonogram: 9, 10, 11, 16, 17, 18, 23, 24, 25 kwietnia 2021.

 

Egzamin na licencję PFRN odbędzie się w biurze WSPON 27 kwietnia 2021 r.

 

Co zyskujesz dzięki temu kursowi?

 

 • nauczysz się pozyskiwać informacje o nieruchomościach i analizować sytuację na rynku nieruchomości

 • wdrożysz się w przepisy regulujące świadczenie usług pośrednictwa

 • poznasz techniki pozyskiwania klientów i zawierania umów pośrednictwa, w tym umów z klauzulą wyłączności

 • poznasz niezbędne do pracy narzędzia

 • zdobędziesz wiedzę na temat ksiąg wieczystych, rodzajów praw do nieruchomości, obowiązujących opłat i podatków

 • nauczysz się technik sprzedaży i metod negocjacyjnych

 • przygotujesz się do przeprowadzenia procesu sprzedaży lokalu mieszkalnego

 • przygotujesz się do przeprowadzenia procesu wynajmu lokalu na cele mieszkalne

 • dowiesz się, jak wygląda przebieg transakcji w notariacie

 • otrzymasz niezbędne w pracy materiały

 • po zdanym egzaminie otrzymasz licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

 

Czego wymagamy od uczestników?

 

Musisz mieć minimum średnie wykształcenie, aby móc podejść do egzaminu i otrzymać licencję PFRN. Ukończenie kursu z wynikiem pozytywnym jest równoznaczne z wpisaniem do Centralnego Rejestru Pośredników PFRN, a tym samym uzyskaniem licencji PFRN – Pośrednika w obrocie nieruchomościami.

 

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, udział w kursie w trybie on-line wymaga posiadania sprawnych głośników.  Do zadawania pytań potrzebne będą również sprawna kamera oraz mikrofon.

Prowadzący

Filip Wierzchowski

Licencjonowany Pośrednik w obrocie nieruchomościami (Licencja nr 2995), od 2000 roku właściciel biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami "Everbest Nieruchomości” . Od kilkunastu lat aktywnie wykonuje czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w obszarze sprzedaży i wynajmu nieruchomości, rekrutuje i szkoli agentów nieruchomości. W ostatnich latach specjalizuje się głównie w obsłudze projektów deweloperskich na rynku nieruchomości. Największe sukcesy odnosi w komercjalizacji ofert rynku pierwotnego, w tym także z efektem 100% realizacji planów sprzedażowych. Posiada także praktyczne doświadczenie w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami. Od kilku lat prowadzi szkolenia, kursy, praktyki zawodowe i wykłady dla studentów w dziedzinie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Warnie (Bułgaria). Absolwent Studiów Podyplomowych w Collegium Varsoviense w zakresie Audytingu i Certyfikacji Energetycznej. Ukończony kurs i praktyka zawodowa dla Zarządców Nieruchomości. Licencjonowany syndyk masy upadłości (Licencja nr 468).

Michał Krajkowski

Główny Analityk Notus Finanse. Z firmą związany od 2008 roku. Jako analityk specjalizuje się w badaniu i analizowaniu rynku kredytów. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Jaskulski

Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami lic 7755-praktyk zawodu. Orędownik pracy na zasadach wyłącznego świadczenia usługi pośrednictwa i MLS. Właściciel biura Jaskulski-Nieruchomości. Od 2006 roku na rynku, szkoleniowiec Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, praktyk zawodu. Od 2008 roku zaangażowany społecznie w budowanie pozytywnego wizerunku pośrednika poprzez pełnienie różnych funkcji w organach WSPON (począwszy od członkostwa w komisji MLS poprzez udział w pracach zarządu do objęcia funkcji prezesa zarządu WSPON włącznie).

Janusz Lisiecki

Od 1989 roku związany z rynkiem nieruchomości wykonując zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami. Założyciel (1994r.) Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (w latach 1997 - 2000 - prezes WSPON). Wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Odpowiedzialności Zawodowej kierujący bezpośrednio sekcją dla pośredników w obrocie nieruchomościami w latach 1999-2000. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, podkomisji ds. pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w latach 2011-2013. Dydaktyk, wykładowca i promotor na studiach podyplomowych dla pośredników w obrocie nieruchomościami na wielu uczelniach. Członek honorowy Rzeszowskiego SPON i Bielsko Częstochowsko Katowickiego SPON. Współautor podręcznika Pośrednik na Rynku Nieruchomości oraz Obrót Nieruchomościami wydanego w serii Nieruchomości przez Wydawnictwo Poltext. Z wykształcenia prawnik (radca prawny).

Wojciech Kuc

Pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nr 1428), Zarządca nieruchomości (licencja nr 13322). Twórca nowoczesnego oblicza rodzimego stowarzyszenia. Współorganizator corocznych imprez takich jak: Konferencja Uczestników Rynku Nieruchomości, Wielkiej Gali Rynku Nieruchomości oraz misji handlowych do USA na podstawie porozumienia z CAR-em. Wykładowca na licznych wyższych uczelniach (SGH, Politechnika Warszawska, WSGN, WSSMiA, WSPiA i inne).

Aleh Tur

Przedsiębiorca, inwestor, CEO w Tur Nieruchomości, pasjonat nowych technologii, automatyzacji oraz marketingu, członek zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Polskiej Federacji rynku Nieruchomości w latach 2015-2018, z rynkiem nieruchomości związany od 2010 r. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Monika Kowalczyk

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, licencjonowany zarządca nieruchomości, z rynkiem nieruchomości związana od 2005 roku. W czasie swojej kariery zawodowej pracowała m.in. w firmie Keen Property Management, gdzie na wzór brytyjski stworzyła od podstaw dział zarządzania mieszkaniami na wynajem, którego portfolio obejmowało ponad 200 mieszkań w całym kraju. Od 2013 roku właścicielka K2 Asset Management (K2AM). Olbrzymie doświadczenie w praktyce , wsparte m.in. szkoleniami organizowanymi przez CCIM oraz warszawski WSPON. pozwala na wsparcie klientów w obszarze asset management oraz doradztwo w zakresie inwestycji w nieruchomości.

Karolina Kwiatkowska

Z wykształcenia finansistka, z zamiłowania i praktyki Home stagerka, dekoratorka, florystka, fotograf wnętrz. Od kilku lat związaną z rynkiem nieruchomości. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nr 23803). Z jednej strony pięknie stylizuje wnętrza do sesji zdjęciowych, z drugiej umie liczyć pieniądze, aby Klient był zadowolony z wyniku finansowego transakcji.

Tomasz Szelągowski

Absolwent Wydziału Filozoficzno - Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Studia podyplomowe z zakresu Organizacji i Zarządzania, Zarzadzania Zasobami Ludzkimi oraz Zarządzania Nieruchomościami. Licencjonowany Zarządca nieruchomości (Licencja nr23560). Praktyk, z ponad trzynastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami. Uprzednio pełniący funkcje Dyrektora ds. Zarządzania i Utrzymania Nieruchomości w Spółkach Miasta Stołecznego Warszawy. Czynny Zarządca nieruchomości Wspólnot Mieszkaniowych oraz Obiektów handlowych o charakterze komercyjnym na terenie Warszawy oraz poza nią. Posiadający bogate doświadczenia w przejmowaniu nieruchomości z rynku pierwotnego (podeweloperskich) oraz wtórnego.

Ryszard Sowa

Partner, adwokat, członek Warszawskiej Izby Adwokackiej, wykładowca i szkoleniowiec, autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, celnego oraz funkcjonowania administracji publicznej. Z prawem związany od ponad 10 lat. Specjalizuje się w zakresie prawa podatkowego oraz przepisów celnych. W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił funkcję managera zespołu ds. ceł i podatków w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Kierując pracami zespołu, dokonywał analiz dla klientów z branży retail w zakresie prawidłowości ustalania wartości celnej towarów, w szczególności w związku z zapłatą należności licencyjnych, prowizji, ubezpieczeń oraz kosztów transportu. Z sukcesami reprezentował podatników przed organami podatkowymi i celnymi oraz sądami administracyjnymi w sprawach dot. podatków dochodowych, VAT, akcyzy oraz należności celnych. Kierował również obsługą korporacyjną przedsiębiorców, zajmował się analizą oraz oceną ryzyk prawnych w odniesieniu do przedsięwzięć gospodarczych, a także uczestniczył w opracowywaniu i wdrażaniu procedur restrukturyzacyjnych. Prowadził postępowania sądowe m. in. z zakresu opłat prawno-autorskich należnych twórcom oraz organizacjom zbiorowego zarządzania, o roszczenia z czynów nieuczciwej konkurencji, odszkodowania i zadośćuczynienia związane z wypadkami komunikacyjnymi, a także o zasiedzenie i zniesienie współwłasności nieruchomości. W Kancelarii doradza polskim i zagranicznym podmiotom w zakresie organizacji biznesu, optymalizacji podatkowej i należności celnych oraz w prowadzeniu sporów sądowych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych z zakresu spraw gospodarczych i nieruchomości. Należy do kadry wykładowczej Warszawskiej Izby Adwokackiej. Współpracuje z Warszawskim Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Stella Brzeszczyńska

Prawnik i doradca podatkowy. Od 2005 roku prowadzi Kancelarię Doradztwa Prawnego i Podatkowego, która specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości. Autorka wielu publikacji prasowych oraz książek z zakresu prawa podatkowego, w tym m.in.: Opodatkowanie obrotu nieruchomościami, Nieruchomość w firmie, Umowy w obrocie nieruchomościami, Nieruchomości. Aspekty podatkowe i cywilnoprawne. Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej, sądowej, egzekucyjnej, podatkowej (współautorstwo z sędzią SN Heleną Ciepłą). Członek kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego. Doświadczony wykładowca, m.in. prowadzi wykłady na Podatkowym Studium Podyplomowym na SGH, szkolenia dla notariuszy, doradców podatkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami.